Socius is continu in beweging! Naast het onderhouden en beheren van onze huidige locaties, staan we altijd op de uitkijk voor nieuwe locaties.
Zo zijn we onlangs gestart met het ontwikkelen van onze nieuwste aanwinst: De Linde. Wat gebeurt er nou eigenlijk allemaal voordat de bewoners hun intrek kunnen nemen? Milan Workala vertelt over zijn werk als hoofd van de afdeling Ontwikkeling: “Bij de afdeling Ontwikkeling onderzoeken we wat er allemaal nodig is om een nieuwe locatie te realiseren. Als dat eenmaal duidelijk is zorgen we ervoor dat die dingen ook kunnen gebeuren.” Zo wordt er van alles geregeld: van vergunningen aanvragen tot het veilig realiseren van kamers of appartementen. Milan legt ook uit dat er genoeg ruimte bestaat voor het ‘pilots’, het uitproberen van nieuwe initiatieven: “Wat gebeurt er bijvoorbeeld als je de huisvesting van Nederlandse jongeren combineert met die van jonge statushouders of ouderen? Door op kleine schaal met zulke woonvormen te experimenteren weten we nu niet alleen dat het kan, maar ook waar je rekening mee moet houden en wat haalbaar is.”
Wanneer er gestart wordt met een nieuwe locatie begint de fun! We mogen gaan kijken, bedenken hoe het eruit moet komen te zien en we kunnen onze fantasie erop los laten. Nadat de eerste stappen gezet zijn, gaan we nadenken over hoe de locatie moet worden ingedeeld. ‘Hoeveel kamers komen er in dit pand?’ ‘Wat wordt het overkoepelende thema van deze locatie?’ en ‘Welke van onze community-ingrediënten komen terug in dit thema?’ zijn vragen die in de ontwikkelfase beantwoord moeten worden. Tijdens de ontwikkelfase wordt echt de basis van de community neergezet. Maaike werkt als medewerker ontwikkeling mee aan het opzetten van die basis. Zij zet zich in voor het informeren en begeleiden van potentiële bewoners. Vaak hoort er nog een selectietraject bij. Hiervoor is een goede visie op de te realiseren groep bewoners nodig: “Ik stel me graag voor hoe het pand opleeft door de community!”
“Het leukste vind ik de samenwerking met andere afdelingen tijdens een ontwikkeltraject. Vooral dat we als organisatie ontzettend veel leren tijdens elke verbouwing en van elke nieuwe locatie,” aldus Milan. Die nieuwe ervaringen kunnen we dan gebruiken om nóg toffere locaties te realiseren. De Linde is dan ook een culminatie van veel ervaringen en goede ideeën!
Meer weten over De Linde? Check onze informatie pagina.